7300 жителів та дефіцит кадрів: підсумки роботи Понорницького центру медичної допомоги за рік

"Місцеві Медіа"
"Місцеві Медіа"

7300 жителів та дефіцит кадрів: підсумки роботи Понорницького центру медичної допомоги за рік

Директорка КНП «Понорницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Дарина Гончарова представила звіт про роботу закладу за 2025 рік. Як повідомляє Понорницька селищна рада, попри застарілий автопарк та потребу у фахівцях, заклад впроваджує нові напрямки діагностики.

Наразі у центрі працює 3 сімейних лікарі, які обслуговують 7300 жителів громади. Станом на лютий 2026 року декларації підписали 4950 осіб. Громада гостро потребує ще одного сімейного лікаря. Для майбутнього спеціаліста селищна рада вже підготувала житло та повністю укомплектоване робоче місце.

У 2025 році центр розширив співпрацю з НСЗУ, зокрема за напрямками супроводу пацієнтів із психічними розладами та туберкульозом. Наприкінці року підписано новий пакет на діагностику та супровід осіб із ВІЛ — повноцінно послуга запрацює у 2026 році після навчання персоналу.

За рік заклад отримав:

– 4 млн грн — від НСЗУ;

– 3,5 млн грн — з місцевого бюджету;

– понад 726 тис. грн — гуманітарної допомоги.

Завдяки міжнародним проєктам заклад отримав портативний УЗД-апарат (програма «Метелик») та дерматоскоп. Також оновлено комп’ютерну техніку. У 2025 році лікарі провели понад 11 тисяч прийомів та більше 23 тисяч аналізів. 244 жінки громади пройшли скринінг раку молочної залози у Чернігові — цей напрямок залишається пріоритетним.

Автопарк центру поповнився автомобілем Mercedes Benz Sprinter, переданим від селищної ради, проте загальний стан транспорту залишається застарілим.

Джерело: Понорницька селищна рада go.mmedia.com.ua/HLgwqg

«Наша Понорниця»/«Місцеві медіа»

Завантажити ще...
Ділися важливим, став запитання, обговорюй з редакцією! Надіслати повідомлення