У Понорницькій громаді розпочали роботу над розробкою власного Статуту

У Понорницькій громаді розпочали роботу над розробкою власного Статуту
Понорницька громада розпочала роботу над розробкою власного Статуту – документа, що визначатиме правила життя громади та сприятиме більшій прозорості й активній участі мешканців у прийнятті рішень, повідомляє Понорницька селищна рада.
У липні мешканці взяли участь в опитуванні, де окреслили свої пріоритети: якісна освіта й підтримка молоді, розвиток інфраструктури, створення робочих місць і сприяння бізнесу. Серед проблем називали стан доріг, медицину та відтік населення.
Водночас виявилося, що більшість жителів знає про інструменти місцевої демократії (електронні петиції, громадські слухання, бюджет участі), але реально користувалися ними лише близько третини опитаних.
У липні–серпні 2025 року була створена робоча група та команда амбасадорів, до якої увійшли представники влади, бізнесу, освіти, культури, громадських організацій, активісти та внутрішньо переміщені особи. До підготовки розділу Статуту «Історична довідка громади» було залучено Український інститут національної пам’яті, Мезинський НПП та історика Анатолія Федірка, автора книги «Понорниця: від минулого до сьогодення».
До кінця року громада планує не лише ухвалити Статут, а й випробувати один із інструментів місцевої демократії на практиці.
“Наша Понорниця”/”Місцеві медіа”